כלים בהדרכה מקוונת

חוברת הדרכה וירטואלית

אפיקים לתקשורת מקוונת

Zoom

אפליקציה שזמינה גם למחשב וגם לנייד ומאפשרת שלל תכונות כמו למשל: שיתוף המסך של המכשיר, שיתוף הסאונד ושיתוף "לוח לבן" המאפשר למשתמשים לכתוב ולקשקש עליו.

Skype

תוכנה ותיקה ואמינה. מציעה בנוסף לשיחות ולווידאו- צ'אטים גם שליחת הודעות וידאו ותמונה ואפילו תרגום של שיחות הווידאו שמתקיימות באפליקציה.

Discord

מתמחה בתקשורת בין המשתמשים באמצעות התכתבות, שיחות וידאו ושיחות שמע בערוץ צאט'. מאפשרת בנוסף שיתוף מסך ומוסיקה.

Whatsapp

זמינה מאוד ונמצאת כמעט בכל טלפון בכמעט כל בית. מאוד פשוטה להפעלה, איכות הווידאו טובה והשיחה גם מוצפנת ושמורה רק לחברי השיחה הנוכחית. השיחה מוגבלת עד ל-4 משתתפים.

Google Hangouts

שירות השיחות של גוגל מאפשר לבצע שיחות וידאו קבוצתיות עד ל-25 משתתפים בשיחה אחת. האפליקציה זמינה גם לדרך המכשירים הניידים וגם דרך המחשב, ניתן גם להזמין משתתפים באמצעות שירות היומן של גוגל.

Instagram Live

האפליקציה זמינה ונוחה, מאפשרת כמות גדולה של אנשים, המשתתפים צופים במדריך ויכולים להגיב בצ'אט.

Microsoft Teams

בתוכנה זו אפשר להשתמש גם באמצעות הטלפון הסלולרי וגם באמצעות המחשב הביתי או הנייד. בתוכנה זו ניתן להזמין את כל מי שאתה רוצה לשוחח בצאט', שיחות וידאו ולשתף אחד את השני בקבצים ותוכנות שונות מהמכשירים השונים. ניתן לשלוח קבצי GIF, מדבקות וסמלי EMOJI בצ'אט קבוצתי או בהודעות פרטיות. תוכנה זו יכולה להיות מאוד יעילה לישיבות צוות מוביל ובין הרכזים למדריכים שלהם ואפילו לפעולות בית שונות.

אפליקציות לפעילויות שונות

חידוני קהוט

אין דרך מהנה יותר ללמוד על נושא מסוים מאשר חידון תחרות. האפליקציה "קהוט" מאפשרת לקיים חידון אינטראקטיבי הבודק את הזריזות, הידע והקשב של המשתתפים. אפשר להכין חידון אישי ואפשר להשתמש בחידון מוכן.
מדריך ליצירת קהוט: https://www.youtube.com/watch?v=Lkq_7pWwPA4 (שימו לב שסרטון מנחה להירשם כמורים מכיוון שהוא של משרד החינוך, במקום זאת הירשמו בקטגוריה המתאימה לכם).

אפליקציית Mentimeter

אפליקציה שמאפשרת לקבוצה לשתף את מחשבותיהם, רגשותיהם ונשלטת על ידי המדריך. לאחר שיוצרים את הנושא מקבלים קוד שמאפשר עד ל30 חברים לקבוצה לשתף אחד את השני. מאוד קלה לשימוש.

אפליקציית Tiny Tap (נגישה גם לילדים עם צרכים מיוחדים!)

אפליקציה חינמית לאייפד, המאפשרת להורים ולילדים ליצור משחקים חינוכיים בצורה ידידות ופשוטה. המשתמשים יכולים לייבא תמונות, להקליט שאלות ולסמן את המקום המתאים שעליו הילד ילחץ כדי להשיב נכונה. ניתן לחתוך תמונות לפאזלים, ולייצר לוחות תקשורת שונים ונוחים לשימוש.

סרטוני Just Dance

מדובר בסרטונים המציגים ריקודים קלים וכיפים לשירים מוכרים, אותם המשתתפים מחקים. הם אופציה מעולה וחווייתית לאימון.
פלייליסט סרטוני ג'אסט דאנס מומלצים: https://www.youtube.com/playlist?list=PLoCtrNABNqS6AMKH89osqvAI8kZqDVhd6
פלייליסט סרטוני ג'אסט דאנס של שירים ישראליים: https://www.youtube.com/playlist?list=PLs0W1P73AU_alwzWGhitD8wdRP6BAWqEf

וזהו...? ממש לא!

דילוג לתוכן